509 649 480 Kraków paulinawiezik@gmail.com

Al bar… Słowa, które na pewno znasz, nawet jeśli dopiero zaczynasz naukę włoskiego!

Wydaje się, że gdy zaczynamy naukę języka obcego, zaczynamy od zupełnie pustej karty. Musicie jednak zdawać sobie sprawę, że nauka od początku nigdy nie jest nauką od absolutnego zera, przynajmniej jeśli chodzi o języki europejskie. Jeśli chodzi o włoski, Italia nadal jest hegemonem kulinarnym Europy, więc pewnie nawet nie wiecie, ile słów z tego pola semantycznego znacie! Zapraszam do sprawdzenia się tym krótkim ćwiczeniem. Przychodzą Wam do głowy inne słowa z tematyki kulinarnej, które każdy, nawet początkujący uczeń włoskiego, kojarzy? Zostawcie je w komentarzach pod postem!

ćwiczenie -klik-

Al bar… Słowa, które na pewno znasz, nawet jeśli dopiero zaczynasz naukę włoskiego!

2 komentarze do “Al bar… Słowa, które na pewno znasz, nawet jeśli dopiero zaczynasz naukę włoskiego!

  1. Uwielbiam słownictwo dotyczące jedzenia, tak samo jak kocham jeść ?jedynie herbata… Napój mało popularny, stosowany jako tajemny wywar podczas choroby ??

  2. Z tą herbatą to rzeczywiście tak jest: jeśli ją zamawiasz, to na pewno boli cię brzuch 😉 Chociaż im dalej na Północ, tym herbaty bardziej popularne, gdy w Ferrarze mieszkałam z Sycylijczykami, to oczywiście nie zdarzało im się pijać, ale już znajomi z Ravenny w zimne dni chętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę